Místa konání

Obecní dům, Smetanova síň

Náměstí Republiky 5, Praha 1

Národní kulturní památka Obecní dům patří k nejvýznamnějším secesním stavbám v Praze. Nachází se v samotném centru Prahy, v těsném sousedství Prašné brány. Na výzdobě Obecního domu se podíleli ve své době nejvýznamnější čeští malíři a sochaři –Preisler, Aleš, Švabinský, Ženíšek, Šaloun, Mařatka, Myslbek, Mucha. Od samotného počátku je Obecní dům objektem multifunkčním. Sály a salonky jsou využívány pro pořádání kongresů, konferencí, koncertů, plesů, módních přehlídek. Širší veřejnosti jsou přístupny pouze formou komentovaných prohlídek. V letech 1994 - 1997 se Obecní dům podrobil technicky i finančně velmi náročné kompletní rekonstrukci. Po svém znovuotevření se opět stal významným centrem společenského a kulturního života. www.obecni-dum.cz

Rudolfinum, Dvořákova síň

Alšovo nábřeží 79/12, Praha 1 – Staré Město

Jedna z architektonicky nejvýznamnějších budov v Praze vznikla v letech 1876–1884 podle návrhů architektů Josefa Zítka a Josefa Schulze jako víceúčelový kulturní dům, který na počest rakouského korunního prince Rudolfa dostal jméno Rudolfinum. Praha slavila otevření budovy 7. února 1885 a svému kulturnímu poslání sloužilo Rudolfinum až do roku 1919, kdy bylo proměněno na poslaneckou sněmovnu Československé republiky. V dobách německé okupace byla koncertní činnost v Rudolfinu obnovena. K plné rehabilitaci budovy, zvláště galerijní části, však došlo až v roce 1992, kdy se Rudolfinum po generální rekonstrukci architekta Karla Pragera stalo sídlem České filharmonie a Galerie Rudolfinum.

V roce 1896 proběhl v hlavní koncertní síni Rudolfina vůbec první koncert České filharmonie. Taktovky se tehdy ujal skladatel Antonín Dvořák, po němž byl poté koncertní sál pojmenován.

Václavské náměstí

(hovorově zvané také Václavák nebo původním označením Koňský trh) je pražské kulturní a obchodní centrum. Je to 682 m dlouhý a 60 m široký bulvár na Novém Městě, který vede od Národního muzea k Můstku k hranici Starého Města. Václavské náměstí bylo svědkem mnoha významných historických událostí. Je to tradiční místo pro demonstrace, oslavy a jiná masová setkání.

Lichtenštejnský palác, Sál Bohuslava Martinů

Malostranské náměstí 13, Malá Strana, Praha 1

Pozdně barokní stavba, kulturní památka České republiky, zabírá celou západní frontu Malostranského náměstí a stavebně i komunikačně spojený s vedlejším Hartigovským palácem - v Lichtenštejnském paláci sídlí HAMU.

Koncertní síň - Sál Bohuslava Martinů má kapacitu asi 200 osob, menší sál Galerie s kapacitou 150 osob jevyužíván jako výstavní prostor, ale konají se zde i koncerty. Nejbližší stanice MHD: Malostranské náměstí

Jazz Republic

Vestibul metra Můstek B, Praha 1

Klub Jazz Republic je multifunkční prostor zaměřený na hudbu v moderních souvislostech. Nachází se na exkluzivním místě přímo ve středu Prahy. Do klubu se tak lehce můžete dostat suchou nohou přímo z metra, aniž byste spatřili denní světlo a cestu vám zkazilo třeba počasí. V klubu se hraje nejen jazz, ale i funk, blues, world music, acid jazz, R&B a třeba latina. Jazz Republic je také galerií orientovanou na plakátovou tvorbu a hudbu ve fotografii. Součástí klubu je hudební kavárna Café Vestibul. www.jazzrepublic.cz

The Loop Jazz Club

Dům U Hybernů, Nám. Republiky 3/4, Praha 1

Na pražských Příkopech pod svou decentní klasicistní formou z počátku 19. století ukrývá dům U Hybernů historii pestrou tak, jakoby zapisoval dějiny města na Vltavě. Nepochybně stojí na mimořádném místě: naproti nynější Prašné bráně a kdysi i naproti královskému paláci, který stával v místě dnešního Obecního domu.

Myšlenka na vlastní jazzový klub zraje v hlavách členů ČNSO již dlouhou dobu. Šance na odpovídající prostor pro pořádání koncertů však nepřichází, a tak vzniká „pohyblivý" jazzový klub The Loop.
Vzhledem k tomu, že řada významných jazzmanů již v Praze v rámci sezony ČNSO nebo Proms vystoupila a rádi se vracejí, bude jejich další působení spojeno se značkou The Loop Jazz Club. Pro rok 2013 v Divadle Hybernia, o případných jiných místech rozhodne čas... The Loop Jazz Club se na vás těší a s ním pro letošek i Brecker Brothers Band Reunion, John Pizzarelli, Barry Watson a Libor Šmoldas Quartet, Karel Růžička Jr. a spousta dalších českých i zahraničních muzikantů.

Chrám sv. Barbory, Kutná Hora

Důvod jeho výstavby je zcela unikátní. Byl totiž od počátku zamýšlen jako veliká reprezentativní stavba iniciovaná bohatými kutnohorskými měšťany. Podle kanonického práva měl chrám původně status pouhé kaple. Architektonicky ovšem směle konkuroval Pražské katedrále. Od roku 1995 je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Nejúchvatnější výjevy Svatobarborského chrámu zůstávají návštěvníkům skryty. Chrámy nebyly stavěny jen pro lidské oči, ale byly zasvěceny Bohu a ty nejroztodivnější objekty jsou umístěny vysoko nahoře. S dalekohledem nebo silným kukátkem můžete nad ochozy na pilířích obdivovat fantastickou faunu, tvořenou chimérami, netopýry, démony, harpyjemi, žábami nebo okřídlenými berany. Na jednom z jižních pilířů najdete i opici s pomerančem. Jedná se o první plastické zobrazení tohoto ovoce u nás. Uvnitř chrámu vás čeká atmosféra přitlumená barevným světlem vitráží a dokonalá akustika. Pořádají se zde varhanní koncerty a samozřejmě pravidelné mše. www.kutna-hora.net

Mercedes Forum Praha

Daimlerova 2, Praha 4 – Chodov

Víceúčelová hala v prodejním a servisním centru Mercedes-Benz je unikátní prostor pro konání koncertů a dalších kulturních pořadů. Jedinečnost spočívá v tom, že koncertní sál je vytvořen za pomoci nejmodernějších technologií, které v prostoru vyhrazeném běžně prezentaci vozů Mercedes-Benz vytvoří špičkovou scénu s vysoce kvalitními akustickými vlastnostmi, pohodlným hledištěm a dobře viditelným jevištěm pro rozmanitá umělecká vystoupení. www.mercedesforum.cz